Júniusi vendégünk: Kövecsesné Dr. Gősi Viktória

Létezhet-e egészséges személyiségfejlődés a természettel való harmonikus kapcsolat nélkül?

Kövecsesné Dr. Gősi Viktória a győri Széchenyi Egyetem Apáczai Csere János Karán docens és oktatási dékánhelyettes. A Boldogságóra program egyetemi bevezetése neki köszönhető, így ők az elsők, akik Boldog Egyetemi Kar címet nyertek el.

Doktori disszertációját a környezeti nevelés – projektpedagógia témakörből írta. Szívügye az erdei iskolai projektek kidolgozása, a Ravazdi Erdei Iskola programjának működtetése, különböző életkorú és tanulásban akadályoztatott csoportok vezetése az Erdőpedagógia projekt keretein belül. A fenntarthatóság és a megküzdés boldogságóra témakörök nagyon jól illeszkednek ehhez.

Munkássága közel 50 publikációban jelent meg. Rendszeresen tart előadásokat konferenciákon, Szülők Akadémiáján, Nyugdíjas Egyetemen, pedagógus továbbképzéseken. A Személyiségfejlesztő Akadémián azt oktatja, miként lehet az érzelmi intelligenciát kooperatív módszerekkel fejleszteni.

A Magyar Pedagógiai Társaság Északnyugat-magyarországi Tagozatának elnöke, a Magyar Környezeti Nevelési Egyesületnek, az Országos Erdészeti Egyesület Erdészeti Erdei Iskola Szakosztályának, továbbá a Magyar Madártani Egyesületnek a tagja.

Hobbija a tánc, 15 éven keresztül táncolt versenyszerűen is, és a mai napig oktat zumbát.